Доста су свету једне Шумарице

У петак, 25. новембра, у Музеју „21. октобар“ са почетком у 12 часова , одржана је завршна свечаност манифестације „Доста су свету једне Шумарице” поводом додела награда ученицима основних и средњих школа на истоименом конкурсу , као и отварање изложбе најбољих ликовних радова. Тема овогодишњег конкурса био је стих „Они сузу не траже, они реч траже”, из поеме Енеса Халиловића, „Земља” која је изведена на овогодишњем Великом школском часу.

На конкурсу је учествовало 144 основних, 31 средња школа и 5 ликовних радионица из Србије, Црне Горе, Босне и Херцеговине. Ликовних радова је било 860, а литерарних 187. Додељено је 18 награда, 9 за ликовни и 9 за литерарни део конкурса, у три узрасне категорије: ученици од 1. до 4. разреда, затим од 5. до 8. разреда и ђаци средњих школа.

За ликовни рад на задату тему, ученица наше школе, Миња Топаловић 4/2 , у категорији од 1. до 4. разреда, освојила је 3. место.

Честитамо награђеној ученици!