Друго и треће место на ликовном конкурсу музеја Афричке уметности, на тему „Импресије о Африци“

На седмом Ликовном конкурсу Музеја Афричке уметности (МАУ) који је организован ове године са темом „Импресије о Африци“, и који је трајао од 20. априла до 10. јуна 2022. године,  учествовало је више од шест стотина педесет деце и младих, од предшколског узраста до IV разреда средње школе. За ауторе најбољих радова у средњој категорији од V до VIII разреда основне школе, наши ученици освојили су две награде:
II место: Анђела Толимир, VII-3
III место: Димитрије Пејчић, V-2.
Поред награђених ученика за изложбу радова која ће бити приказана у оквиру манифестације Афро фестивал 2022, селектовани су и радови следећих ученика наше школе:
Јелене Ђукановић, VII-5,
Душана Чанковића, VII4,
Софије Вукотић, VII3,
Ана Марије Оморац, VII-3,
Марије Кардаш, VII-2,
Душана Гајића, VI-6,
Лане Мусе, V-4,
Анђелије Керкез, V-1.
Свечано проглашење победника и додела награда одржаће се у недељу, 26. јуна у 11 часова, у Музеју Афричке уметности.

Честитамо свим ученицима!