ИЗМЕНА правилника о календару образовно-васпитног рада

Измена

Правилника о календару образовно-васпитног рада

Министарство просвете, науке и технолошког развоја донело је одлуку о измени Правилника о календару образовно-васпитног рада основних школа за 2019/2020. и  Правилника о календару образовно-васпитног рада средњих школа за 2019/2020. годину како би се оптимално и функционално користило време ученика у периоду када је планиран пролећни распуст.

Уместо раније планираног распуста од 13. до 20. априла за основне школе у Републици Србији, без територије Војводине, настава на даљину одвијаће се према најављеном распореду од 13. до 16. априла, а за средње школе 15. и 16. априла 2020. године.

Наставак похађања наставе на даљину и за основне и за средње школе планирано је од 21. априла 2020. године, док ће у периоду од 17. до 20. априла бити емитoвани пригодни едукативни садржаји у вези са празником и садржаји који су у функцији квалитетног коришћења слободног времена.

Министар  просвете,  науке и  технолошког развоја, Младен Шарчевић,  истакао је да је приоритет Министарства да се обезбеди континутитет наставе и оценио да би у околностима ванредног стања дужи прекид наставе био непотребан и на штету ученика.

У Београду,
27. марта 2020.