КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ  ЗАВРШНОГ ИСПИТА

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ  ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА ШКОЛСКУ 2018/2019. ГОДИНУ И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУЗА ШКОЛСКУ 2019/2020. ГОДИНУДАН У НЕДЕЉИ 2019. година
Пробни завршни испит, математикапетак12.04. у 12.00 ч.
Пробни завршни испит, српски језик и комбиновани тестсубота13.04. у 9.00 и 11.30
Анализа пробног завршног испитапон. – петак15 – 19.04.
Унос општих података и оцена 6. и 7. разреда
до 25.05.
Пријављивање кандидата за пријемни испит (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)петак – субота-недеља – пон.10 – 13.05. од 9.00-14.00 ч.
Пријављивање кандидата за пријемни испит за одељења за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатикупетак-петак10 – 17.05. од 9.00 – 14.00 ч.
Пријављивање ванредних ученика – старијих од 17 година за пријемни испит (детаљније обавештење у школским управама)петак и понедељак10. и 13.05.од 9.00 – 14.00 ч.
Пријемни испити за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језикусубота и недеља25. и 26.05. у 10.00 ч.
Пријемни испити у музичким школамапетак – субота-недеља31.05. 01. и02.06 од 10.00 ч.
Пријемни испити у балетским школаманедеља – пон.-уторак02 – 04.06. од 10.00 ч.
Пријемни испити у уметничким школама ликовне областипетак – субота-недеља31.05. 01.и 02.06 од 9.00 -12.00 и од 14.00 – 17.00 ч.
Пријемни испит у Математичкој гимназији и математичким одељењимасубота01.06. од 10.00 – 12.00 ч.
Пријемни испит за ученике са посебним способностима за биологију и хемију (биологија/хемија)субота01.06. од 14.00 – 16.00 ч. и од 16.30 – 18.30
Пријемни испит за ученике са посебним способностима за физику (математика/физика) и пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (математика)недеља04.06. од 10.00 – 12.00 ч. испит из математике, од 14.00 – 16.00 ч. испит из физике
Пријемни испит у филолошким гимназијама и филолошким одељењимасубота-недеља01. (српски језик) и  02.06. (страни језик) од 10.00-12.00 ч.

Пријављивање ученика и подношење спортске документације у Спортској гимназијисубота и понедељак01. и 03.06.од  9.00-14.00 ч.
Пријављивање, у школским управама, ванредних ученика старијих од 17 година за упис у средњу школупон. – петак27.05-07.06.
Прелиминарни резултати пријемног испита у математичким и фило- лошким одељењима, одељењима за ученике са посебним способностима за физику, одељењима за ученике са посебним способностима за биологију и хемију, одељењима за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику и за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језикусреда05.06. до 8.00 ч.
Прелиминарни резултати пријемног испита у уметничким и музичким школамачетвртак06.06. до 8.00 ч.
Подношење и решавање евентуалних жалби ученика на резултате пријемног испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)четвртак06.06. од 8.00 – 16.00 ч.
Коначни резултати пријемних испита  (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)петак07.06. до 12.00 ч.
Провера склоности за упис ученика у 7. разред за програм основног образовања ученика обдарених за математикусубота22.06. у 10.00 ч.
Завршни испит – тест из српског језикапонедељак17.06. од 9.00 – 11.00 ч.
Прегледање теста из српског језикапонедељак17.06. од 12.00 ч.
Завршни испит – тест из математикеуторак18.06. од 9.00 – 11.00 ч.
Прегледање теста из математикеуторак18.06. од 12.00 ч
Завршни испит – комбиновани тестсреда19.06. од 9.00 – 11.00 ч
Прегледање комбинованог тестасреда19.06. од 12.00 ч.
Супервизија спровођења завршног испита од понедељка до четвртка17-20.06.
Унос резултата завршног испитаод понедељка до среде17-19.06.
Дешифровање сва три теста (после прегледања комбинованог теста)среда19.06.

Прелиминарни резултати завршног испита на нивоу школепетак21.06. до 8.00 ч.
Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у основним школамасубота22.06. од 8.00 до 16.00 ч.
Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у окружним комисијамапонедељак24.06. од 8.00 до 16.00 ч.
Објављивање коначних резултата завршног  испитачетвртак27.06. од 8.00 ч.
Упис у музичке и балетске школепетак28.06. до 16.00 ч.
Попуњавање и предаја листе жеља у основној школи и унос у базу податакапетак и субота28. и 29. 06. од 8.00 до 15.00 ч.
Провера листе жеља од стране ученика у основним школамасреда03.07. од 8.00 ч.
Пријем жалби ученика на изражене жеље и уношење исправкисреда03.07. од 8.00 до 15.00 ч.
Објављивање званичне листе жеља ученика, провера листе жеља на званичном и техничком сајтучетвртак04.07. до 12.00 ч
Објављивање званичних резултата расподеле по школама и образовним профилима у основним и средњим школаманедеља07.07. од 8.00 ч.
Објављивање преосталих слободних места за упис у другом кругунедеља07.07. до 20.00 ч.
Упис ученика у средње школе – први уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школепонедељак и уторак08. и 09.07.од 8.00 до 15.00 ч.
Попуњавање и предаја листе жеља за други уписни кругпонедељак08.07. од 8.00 до 15.00 ч.
Објављивање преосталих слободних места после другог уписног кругасреда10.07. до 8.00 ч.
Објављивање коначног распореда ученика по школама у другом уписном кругусреда10.07. до 8.00 ч.
Упис ученика у средње школе – други уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школечетвртак11.07. од 8.00 до 15.00 ч.