Наши ученици посетили САНУ

Ученици 6, 7. и 8. разреда наше школе заједно са наставницама српског језика, Александром Латиновић и Милом Кљајић 27. 9. 2017. посетили су Српску академију наука и уметности. Заинтересованост ученика била је велика, а посета поучна, јер су на овај начин ученици сазнали нешто више о културно-историјском наслеђу наше земље, о оснивању и историјату САНУ.  Затим су погледали изложбу скулптура вајарке Олге Јеврић и посетили свечану  дворани САНУ. Након тога, у Галерији науке и технике САНУ, ученици су присуствовали изложби „Наука кроз забаву“, где су кроз демонстрацију 18 вежби могли да виде и схвате појаве из физике, механике, оптике, светлости, таласа и магнетизма. Била је то прилика да ђаци прошире и употпуне своја знања, али и развију интерес за науку.