Лингвистичкa секцијa

Ученици сeдмог разреда већ другу годину су полазници Лингвистичке секције, на којој се баве занимљивостима из језика. Један од чланова секције, Лука Радовић, ове године је представљао нашу школу на такмичењу из информатике. Том приликом је за такмичарски програм овладао вештином прављења филмова, а његово остварење бавило се музејском и позоришном понудом Београда. Члановима секције доплала се идеја да направе филм о Музеју Вука и Доситеја, али се почетна идеја проширила, с обзиром на чињеницу да су и многи познати књижевници били везани за Београд. Полазна тема о језику тако се проширила на књижевну шетњу кроз Београд, наметнувши и историјски контекст. Техничку подршку у монтажи свесрдно им је пружио наставник информатике Радован Делибашић, упутства и помоћ око историјских занимљивости поделио је с њима наставник историје Александар Ђукановић, а за менторски рад и писање сценарија побринула се наставница српског језика Ана Мариновић. Можда ће имена Ање Лукић, Саре Мансоур, Алексе Јеремића и Луке Радовића једнога дана понети неку филмску награду. За сада је наша школа поносна јер је похађају свестрани и талентовани ђаци.
Филм можете погледати на линку испод.