Oстваривање образовно-васпитног рада учењем на даљину за ученике основних и средњих школа

Поштовани , ученици и родитељи обавештавамо Вас

Линк на коме можете пратити распоред часова који ће бити емитовани (РТС Канал 3) је следећи

www.rasporednastave.gov.rs
www.rts.rs – RTS 3

1. Од сутра. 17.3.2020. године, свакодневно, почев од 8.00 часова, шест дана у недељи, дакле, и суботом, биће емитовани посебно припремљени и адаптирани образовни садржаји за ученике основне школе.

2. Часови ће бити емитовани на „РТС Каналу 3“, према распореду по разредима, који ће дан пре емитовања бити доступан на наведеном линку.

3. За све ученике од 1. до 7. разреда емитоваће се образовни садржаји у блоковима од по 2 часа дневно.

4. За ученике 8. разреда емитоваће се образовни садржаји у блоковима од по 3 часа дневно, од којих ће два увек бити српски jезик и математика, а трећи час биће један од предмета који се полаже на завршном испиту.

5. Сви емитовани часови биће доступни и на платформи РТС Планета, где се могу накнадно и више пута прегледати, истог или наредног дана. Оператери неће наплаћивати проток и пренос података за наведене садржаје.

6. Поред ових платформи, наставницима и ученицима на располагању је велики број онлајн платформи (Viber, Zoom, Microsoft Teams), као и национална платформа за онлајн учење „Моја школа“.

У наредним данима, добијаћете нова упутства која ће бити постављена на сајту школе

www.ilijabircanin.edu.rs

као и преко ваших одељењских старешина и предметних наставника, као и на улазним вратима школе.

У Београду, 16.3.2020.

Директор,