Данас,12.4. 2019. одржан пробни завршни испит из Математике

Израдом теста из Математике, данас у 12 часова у фискултурној сали наше школе, почело је пробно полагање завршног испита за ученике осмог разреда.

Ученици ће решавати 20 задатака укупно 2 сата , (од 12,00 до 14,00 часова). Овај тест ради 139 малих матураната, а циљ је да се што боље припреме за полагање мале матуре и упознају са процедуром полагања . С друге стране, биће ово прилика да се реалније сагледа ниво усвојеног градива из предмета који се полажу на малој матури , те да се , с тим у вези, преостало време до полагања матуре искористи како би деца отклонила уочене недостатке и обновила оне области из којих покажу низак ниво знања.

Подсећамо да се пробни тест из Српског језика полаже сутра, 13. 4. 2019. године од 9,00 до 11,00 часова, а комбиновани тест истог дана од 11,30 до 13, 30 часова. Надамо се да је наш квиз, „Знање је моћ“, који се ускоро приводи крају, такође допринео бољој припремљености и оспособљености ученика осмог разреда да што успешније положе предстојећу малу матуру!

СРЕЋНО , мали матуранти! 🙂

Коментари су затворени.